استفاده از تجهیزات ایمنی تنفسی

تجهیزات ایمنی تنفسی : در بسیاری از تأسیسات ، کارکنان باید در مناطقی کار کنند که مواد خطرناک وجود دارد، یا ممکن است سطح اکسیژن و مقدار مواد سمی در هر زمان تغییر کند. این خطرات برای سلامتی می تواند بر ریه ها تأثیر بگذارد یا باعث بیماری شود – و در موارد شدید حتی می تواند منجر به مرگ شود. در مواردی که مواد سمی را نمی توان به طور کامل کنترل کرد، باید از تجهیزات حفاظتی تنفسی استفاده شود. فروشگاه ایمن تاج دستگاه‌های محافظ تنفسی را مطابق با فلسفه فناوری استاندارد تهیه می‌کند و به شما کمک می کند ایمنی را در اولویت قرار دهید.
میلیون ها کارگر در محل های کاری مختلف در سراسر دنیا ملزم به استفاده از ماسک تنفسی هستند. ماسک‌ها از کارگران در برابر محیط‌های اکسیژن ناکافی، گرد و غبار مضر، مه، دود، مه، گازها، بخارات و اسپری‌ها محافظت می‌کنند. این خطرات ممکن است باعث سرطان، نارسایی ریه، بیماری یا مرگ شود. رعایت استاندارد حفاظت تنفسی  می تواند سالانه از صدها مرگ و هزاران بیماری جلوگیری کند.

ماسک‌ها به دو روش اساسی از کاربر محافظت می‌کنند. اولین مورد با حذف آلاینده ها از هوا است. ماسک‌های این نوع شامل ماسک‌های ذرات معلق هستند که ذرات معلق در هوا را فیلتر می‌کنند و ماسک‌های تصفیه‌کننده هوا با کارتریج‌ها/کانسترهایی که مواد شیمیایی و گازها را فیلتر می‌کنند. سایر ماسک‌ها با تامین هوای تمیز قابل تنفس از منبع دیگری محافظت می‌کنند. ماسک‌های تنفسی که در این دسته قرار می‌گیرند عبارتند از ماسک‌های خطوط هوایی که از هوای فشرده از یک منبع راه دور استفاده می‌کنند و دستگاه تنفسی مستقل که شامل تامین هوای خود می‌شود.

چرا حفاظت تنفسی مهم است؟

استفاده از تجهیزات ایمنی تنفسی

حفاظت تنفسی مهم است زیرا می تواند افراد را از آسیب طولانی مدت به سلامت آنها محافظت کند. اختلالات تنفسی می تواند در نتیجه استفاده نادرست از تجهیزات حفاظتی تنفسی ایجاد شود. هنگامی که مواد خطرناک در محل کار (یا هر جایی) استنشاق می شوند، می توانند به ریه ها و راه های هوایی آسیب برسانند. در برخی موارد، مواد مضر می توانند پخش شوند و بر اندام های دیگر تأثیر بگذارند.

بیماری های تنفسی اغلب مزمن، تحریک کننده و در برخی موارد کشنده هستند. تخمین زده می شود که سالانه حدود ۱۲۰۰۰ نفر به دلیل بیماری های تنفسی شغلی جان خود را از دست می دهند که حدود دو سوم این مرگ و میرها ناشی از مسائل مربوط به آزبست یا بیماری مزمن انسدادی ریه است.

پس چرا برخی به پوشیدن محافظ تنفسی اعتراض دارند؟

یکی از ایراداتی که بسیاری از مردم دارند این است که تجهیزات ارائه شده معمولاً ناراحت کننده و بازدارنده هستند.

این می تواند منجر به عدم استفاده صحیح از تجهیزات محافظ تنفسی توسط افراد شود که ممکن است سطح حفاظت تنفسی ارائه شده را کاهش دهد. حتی می تواند باعث شود افراد از پوشیدن آن خودداری کنند و خطر قرار گرفتن در معرض هوای آلوده را به شدت افزایش دهد.

فروشگاه ایمن شهروند با ارائه ماسک های استاندارد این اطمینان را به شما می دهد که با خیالی آسوده مشغول به کار شوید.

انواع تجهیزات ایمنی تنفس:

  • ماسک های الاستومری نیمه صورت قابل استفاده و دارای کارتریج یا فیلتر قابل تعویض هستند. آنها بینی و دهان را می پوشانند و در صورت مجهز شدن به کارتریج یا فیلتر مناسب در برابر گازها، بخارات یا ذرات محافظت می کنند
  • ماسک‌های الاستومری تمام صورت قابل استفاده مجدد هستند و دارای قوطی‌ها، کارتریج‌ها یا فیلترهای قابل تعویض هستند. فیس‌پیس صورت و چشم‌ها را می‌پوشاند که از چشم محافظت می‌کند.
  • ماسک های صورت فیلترینگ، ماسک های یکبار مصرف نیمه صورت هستند که ذرات مانند گرد و غبار، غبار و بخار را فیلتر می کنند. آنها در برابر گازها و بخارات محافظت نمی کنند.
  • ماسک‌های تصفیه‌کننده هوا  دارای یک دمنده با باتری هستند که هوا را از فیلترها، قوطی‌ها یا کارتریج‌های متصل می‌کشد. هنگامی که به کارتریج، قوطی یا فیلتر مناسب مجهز شوند، در برابر گازها، بخارات یا ذرات محافظت می کنند.
  • ماسک‌های هوای عرضه‌شده به منبع جداگانه‌ای متصل می‌شوند که هوای تمیز و فشرده را از طریق یک شلنگ تامین می‌کند. آنها می توانند سبک وزن باشند و در حین کار برای ساعات طولانی در محیط هایی که فوراً برای زندگی و سلامت خطرناک نیستند (IDLH) استفاده شوند.
  • دستگاه تنفس مستقل (SCBA) برای ورود یا فرار از محیط هایی که IDLH در نظر گرفته می شوند استفاده می شود. آنها حاوی هوای تنفسی خود هستند و می توانند مدار باز یا مدار بسته باشند.
  • ماسک‌های ترکیبی می‌توانند یک ماسک هوای عرضه‌شده/SCBA یا یک ماسک تنفسی عرضه‌شده/تصفیه‌کننده هوا باشند. در صورت خرابی خطوط هوایی اولیه، نوع SCBA دارای منبع هوای مستقل است و می تواند در محیط های IDLH استفاده شود. نوع تصفیه کننده هوا با استفاده از شیلنگ هوای عرضه شده و جزء تصفیه کننده هوا محافظت می کند و نمی تواند برای ورود به محیط های IDLH استفاده شود.

چه زمانی از تجهیزات ایمنی تنفسی استفاده کنیم؟

حفاظت تنفسی باید زمانی استفاده شود که این خطر وجود دارد کارکنان مدت زمان زیادی در هوای آلوده تنفس کنند، علیرغم این واقعیت که اقدامات دیگری باید انجام شود (مانند سیستم های خروجی هوا).

فروشگاه ایمن تاج با سابقه ای درخشان و معتبر در زمینه انواع تجهیزات ایمنی تنفسی (سیستم تنفسی ، فیلتر شیمیایی ، ماسک پزشکی ، ماسک تمام صورت ، ماسک تنفسی سوپاپ دار ، ماسک نیم صورت ) همچنین تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع ، تجهیزات جوشکاری و برش کاری و تمامی تجهیزات و ابزار کار و ایمنی در انواع زمینه های شغلی با ارایه محصولاتی دارای بالاترین سطح استاندارد روز دنیا با کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات و محصولات به همشهریان عزیز می باشد. شما می توانید به منظور خرید انواع تجهیزات تنفسی در تمامی زمینه های شغلی وارد سایت فروشگاهی ایمن تاج شده و متناسب با زمینه شغلی خود تجهیزات مورد نظرتان را با بهترین کیفیت تهیه کنید .

اگر برای انتخاب محافظ تنفسی مناسب به کمک نیاز دارید، توصیه می کنیم با ایمن تاج تماس بگیرید.
شما از قبل می دانید که به چه نوع محافظت تنفسی نیاز دارید؟ به وبسایت ایمن تاج مراجعه کرده و سپس مستقیماً از دسته های مختلف انتخاب کنید.

فروشگاه ایمن تاج با سابقه ای درخشان و معتبر در زمینه فروش انواع تجهیزات ایمنی تنفسی (سیستم تنفسی ، فیلتر شیمیایی ، ماسک پزشکی ، ماسک تمام صورت ، ماسک تنفسی سوپاپ دار ، ماسک نیم صورت ) همچنین تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع ، تجهیزات جوشکاری و برش کاری و تمامی تجهیزات و ابزار کار و ایمنی در انواع زمینه های شغلی با ارایه محصولاتی دارای بالاترین سطح استاندارد روز دنیا با کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات و محصولات به همشهریان عزیز می باشد. شما می توانید به منظور خرید انواع تجهیزات تنفسی در تمامی زمینه های شغلی وارد سایت فروشگاهی ایمن تاج شده و متناسب با زمینه شغلی خود تجهیزات مورد نظرتان را با بهترین کیفیت تهیه کنید.